fbpx

CO JE OUTWARD BOUND?

Síť škol z 35 zemí světa, které rozvíjí dovednosti pro život díky autentickým zážitkům v přírodě. Ročně našimi akcemi projde 150 000 lidí po celém světě.

My v České republice, jako součást tohoto mezinárodního společenství, fungujeme od roku 1992. Našimi expedicemi prošly tisíce účastníků, především mládežníků a mladých dospělých do 26 let. Pořádáme ale i expedice pro dospělé.

269 účastníků v roce 2021
91 expedičních dní v roce 2021
91 % účastníků by jelo znovu
6 expedic pro třídy v roce 2021

Pořádáme EXPEDICE

Pořádáme expedice v přírodě, které rozvíjí charakter člověka: jeho odvahu, odolnost, důvěru, odpovědnost, schopnost spolupráce i ohleduplnost ke svému okolí.

Některé jsou na pár dní, jiné na 2 týdny. Některé s batohem na zádech, jiné na lodi. Některé v zimě na sněhu, jiné v létě. Všechny jsou ale v přírodě, v malých skupinách (typicky do 14 účastníků) s našimi instruktory, kteří vedou program nebo dohlíží na bezpečnost.

ROZVÍJÍME POTENCIÁL LIDÍ

Máme smělý cíl: chceme lidem pomáhat objevit a rozvíjet vlastní potenciál a schopnost zasadit se za sebe, za druhé i za svět kolem. Aby se neztratili v dnešním stále se rozvíjejícím světě a byli spokojení sami se sebou, stejně jako v soužití se svým okolím.

Věříme totiž, že každý člověk v sobě ten potenciál má. Jenže aby jej mohl využít ve prospěch sebe i svého okolí, musí jej nejdřív odhalit a nebát se jej využívat.

Máme 80 lety prověřenou metodu

Expedice Outward Bound mají mnoho společného s každodenním světem kolem nás. Vystavují účastníky odpovědnosti, výzvám, možnostem, volbám či nutnosti spolupráce – tak jako to dělá reálný život. Na našich expedicích je ale čas a bezpečný prostor si tohle všechno zkoušet nanečisto. Je to tedy trénink.

Zážitky, které na nich účastníci získají, s pomocí našich instruktorů přetaví do zkušeností. Které pak mohou uplatnit ve svém osobním, školním nebo pracovním životě.

To je třeba i rozdíl mezi expedicemi od cestovních kanceláří a těmi našimi. Nás nezajímají jen pouhé zážitky z cesty, my je společně přetavíme i do těch zkušeností.

[Odesláním tohoto formuláře souhlasíš s použitím tvých výše uvedených údajů dle Zásad ochrany osobních údajů.]