fbpx

Jana Haková

Jsem máma tří dětí, mám vzdělávací firmu a vedu projekt Výchova ke ctnostem. Studovala jsem Dramatickou výchovu na JAMU v Brně a divadlo mi zůstalo koníčkem. Bydlím v neprůjezdné vesnici na Vysočině, kde můžu vejít do lesa skoro za domem. V Prázdninovce dělám různé kurzy už od roku 2001 let a pořád mě to baví.

 

S velkou pokorou a zároveň s velkým nadšením jsem v zimě 4x prošla kus Jižní Sibiře na Altaji. Zážitek plné soběstačnosti při putování zimní krajinou je velmi silný a dá člověku obrovskou sebedůvěru, že zvládne cokoli.

 

Jsem ráda, že Prázdninovka získala v 90. letech licenci světové organizace Outward Bound a načerpala odtamtud hodně metodiky v oblasti reflexe a řízení rizika. Baví mě rozvíjet tuhle větev PŠL směrem ke školním expedicím a OB campům pro děti. Věřím, že pravidelný pobyt v přírodě je skvělým tréninkem soběstačnosti, užitečným ve všech oblastech života.

Lucie Chudějová

Jsem hrdou maminkou patnáctiletého syna a třináctileté dcery. Svou profesí jsem učitelka, trenérka tenisu, asistentka krasobruslení a dobrovolník v PŠL. Narodila jsem se v Olomouci, v současnosti žiji na Šumpersku ve vesnici s výhledem na Praděd. Studovala jsem Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého obor Rekreologie a Pedagogické studium pro učitele II. stupně ZŠ a SŠ na Ostravské Univerzitě v rámci celoživotního vzdělávání.

 

Do Prázdninovky jsme poprvé nahlédla v roce 2001 díky kurzu Život je gotickej pes, a postupem času si čím dál intenzivněji uvědomovala sílu moudra: „Jistým bodem počínaje, není již návratu. Toho bodu je třeba dosáhnout.“ Franz Kafka.

 

Zajímá mě, baví a dává mi smysl propojování formálního a neformálního vzdělávání, učení se zážitkem, pobyt v přírodě spojený s dobrodružstvím a dalšími velkými tématy, které se nejen dětem, ale i dospělým v realitě přírodního prostředí otevírají. OB školní expedice a OB kempy jsou pro mne příležitostí, jak naplňovat poslání důležitosti bytí v přírodě a předávat ho dál.

MirEK Hanuš

 

Narodil jsem se v Zábřehu na Moravě. Oblíbeným sportem pro mě byl a je běh na lyžích.

 

S přibývajícím věkem si člověk uvědomuje, jak materiální blahobyt, nedostatek fyzického pohybu, virtualita vztahů, neustálá změna všeho, co se kolem v naší společnosti děje, může člověka jednoduše pohltit, dezorientovat a rozkolísat. Pro sebe mám na to lék v zimních projektech a pobytem v přírodě. Při pobytu v zimní přírodě má člověk tělesný pohyb, o kterém se mu nesnilo. Vystavení se nejistotám počasí a nepohodlí zimní přírody s dočasně akceptovanou dobrovolnou skromností dokáže udělat s člověkem zázraky.

 

Jak odpovědné je předávat zkušenosti dětem a mládeži! Zasít v nich dobré návyky, inspirovat, aby v dnešním světě vyrostly v odolné osobnosti samostatně schopné odpovědně myslet a jednat. V PŠL jsem od roku 1991 a mám za sebou velkou řadu projektů v našich horách, na Slovensku, Altaji, Laponsku nebo Islandu.

[Odesláním tohoto formuláře souhlasíš s použitím tvých výše uvedených údajů dle Zásad ochrany osobních údajů.]