fbpx

V NAŠICH OUTWARD BOUND CAMPS UČÍME DĚTI VŠÍMAT SI, V ČEM SE ROZVÍJEJÍ. VEDEME JE K VYŠŠÍ SEBEDŮVĚŘE.

Ukazujeme dětem malebnost bytí v přírodě a rozvímíje jejich soběstačnosti, bez potřeby celoroční oddílové zkušenosti.
Jednotlivé aktivity mají vždy přesah do civilního života. Děti si tak odnášejí dovednosti, které využijí kdykoli a kdekoli – mohou být odvážnější, zodpovědnější a proaktivnější. Za zážitky se s dětmi ohlížíme a hledáme, co nám nová zkušenost přinesla. Nabízíme jim přírodu jako autentickou zkušenost, nikoli kulisu.

 

Život v Outward Bound Camps stavíme na našich hodnotách:
ODVAHA, ODOLNOST, ODPOVĚDNOST, EMPATIE

 

Jedinečná dramaturgie našich programů je inspirovaná úspěšnou expedicí HRANIČÁŘI – OCHRÁNCI ARALUENU, kterou pořádá Prázdninovka.

 

Pro koho jSOU Outward Bound camps určen?

Pro všechny děti ve věku 9 až 15 let. Nemusí mít sportovní ani outdoorovou průpravu. Není třeba žádných speciálních dovedností, vše, co budou potřebovat, se budeme učit společně.

JAK VYPADÁ DEN RANGERA?

Rangers ráno vstanou, procvičí své tělo, umyjí se a připraví si snídani na ohni. Třeba sladkou kaši nebo vajíčka se slaninou a topinkou.

Přes den trénují různé dovednosti – lukostřelbu, orientaci v terénu podle mapy a buzoly, maskování v lese, přípravu dřeva, vaření na ohni, luštění šifer a dále umění komunikace. Posilují svou odpovědnost a empatii.

Oběd si vaří opět na ohni a po obědě odpočívají. Hrají také oblíbené hraničářské hry, při kterých se učí strategicky myslet a spolupracovat s ostatními. Povídají si o hraničářských hodnotách a nových myšlenkách, které je napadají. Vyrábějí toulce a jiné potřebné věci pro život v lese. Večeře je lahodným zakončením dne. Po ní zpívají u ohně a povídají si o tom, co komu přinesl uplynulý den.

Tak to jde den za dnem, dokud nejsou připraveni na dobrodružnou zkoušku soběstačnosti. Když jsou plně připraveni, vyrážejí do terénu na dobrodružnou výpravu s přenocováním v lese. Posílí svou odvahu, zvládnou všechny nástrahy a vrátí se odolnější domů.

Náš tým pro Outward Bound Camps

historie našich AKCÍ

Ozvěte se nám! Rádi s vámi probereme vše, co bude potřeba.

[Odesláním tohoto formuláře souhlasíš s použitím tvých výše uvedených údajů dle Zásad ochrany osobních údajů.]